Bu evin fotoğrafları onları görür görmez gözüme çarptı. Bu evde gerçekten davetkar hissettiren bir sıcaklık var. Evin tarihi ve eski sahipleri -yazar Patrick Leigh Fermor ve fotoğrafçı Joan Eyres Monsell- hakkında daha fazla şey okuduğumda daha da büyülenmiştim.

Bu ev yakın zamanda yayınlanan kitapta yer aldı. Haute Bohemians: Yunanistan Miguel Flores-Vianna tarafından, bir alıntının paylaşıldığı Ev & Bahçe. Çift, evlerini artık halka ev turları sunan Benaki Müzesi’ne bıraktı.

Yunanistan’daki Joan ve Patrick Leigh Fermor evi hakkında en çok sevdiğim üç şey bunlar…

1. Basit Ama Sıcak Bir Renk Paleti

Renk paleti çoğunlukla beyaz, krem, mavi ve kırmızı tonlarından oluşuyor. Palet çok basit ama soğuk ya da cansız hissetmiyor. Özellikle doğal malzemelerin kullanımı eve çok fazla sıcaklık getiriyor – ahşap tavanlar, zengin dokulu taş döşeme ve antika ahşap mobilyalar. Geriye dönük bir renk şeması ve doğal malzemelerin bu karışımı, herkesin kendi evi için ilham kaynağı olarak kullanabileceği bir şeydir.

2. Salon Kitaplığı Tasarımı

Oturma odası kütüphanesi (yukarıda gösterilen), bu evde bana en çok dikkat çeken oda. Bu alan, Patrick ve Joan’ın sonradan düşünülerek değil, tasarımın temel bir unsuru olarak düşünceli bir şekilde sergilenen kapsamlı kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Geniş yerleşik kanepe, hem güzel bir odak noktası görevi görür Ve misafirleri ziyaret etmek için işlevsel bir buluşma yeri. Mobilyalardan vurgu parçalarına ve tavanın dokusuna kadar, bu alandaki her şey genel tasarımın entegre bir parçası gibi hissettiriyor.

3. Ayar Tasarımı Nasıl Etkiler?

Bu evin en özel kısmı, çevresinin iç tasarıma dahil edilme şeklidir. Taygetus Dağı’nın eteğinde yer alan ev, Messenian Körfezi’ne bakmaktadır. Her odada büyük pencereler ve manzaradan en iyi şekilde yararlanan bir düzen vardır. Düzene ve akışa bu tür bir dikkat, dış mekanı gerçekten düşünceli bir şekilde getirmenin bir yoludur. Bu evin tasarımı, konumunu onurlandırıyor ve bu nedenle her oda bir kaçış gibi geliyor.

Bu ev hakkında daha fazla ayrıntı için şu makaleyi okuyun: Ev & Bahçe veya yeni kitabı satın al Haute Bohemians: Yunanistan Miguel Flores-Vianna tarafından.

Bu makaleyi beğendiyseniz, sonraki gönderileri okuyun:

Bu Renkli Mutfak ve Kiler Tasarımında Sevdiğim 3 Şey
Bu Büyüleyici İsveç Kır Evi Hakkında Sevdiğim 5 Şey
Bu Sıcak ve Davetkar Londra Dairesinde Sevdiğim 3 Şey
Bu İtalyan Villasının Hayalimdeki Ev Olmasının 3 Nedeni

Kaynak :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here