Bosom Buddies, 1980-82 yılları arasında NBC’de yayınlanan kahkaha efektli bir komedi dizisi. 2 sezon ve toplam 37 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 25 dakika civarında.

Chris Thompson (The Naked Truth, Ladies Man), Robert L. Boyett (Step by Step, Family Matters, Partners) ve Thomas L. Miller (Step by Step, Family Matters), dizinin yaratıcıları konumundalar. Bu üçlüye yapımcı koltuğunda Edward K. Milkis, Don Van Atta ve Jeff Franklin gibi isimler eşlik etmiş. Bölümlerin yarısını Joel Zwick (Perfect Strangers, Full House, Step by Step) yönetmiş.

Kip ve Henry isimli iki yakın arkadaşı merkezine alıyor hikayemiz. Bir reklam firmasında çalışıyorlar ve aynı zamanda ev arkadaşılar. Kaldıkları apartman yıkılınca kalacak yeni bir yer aramaya başlıyorlar ama New York pahalılığında bütçelerine uygun, yaşanabilir bir daire bulamıyorlar.

Hafta sonu için en acilinden kalacak bir yer bulmaya çalışırlarken akıllarına Henry’ye ofiste sürekli olarak asılan Amy geliyor. Susan B. Anthony Oteli’nde kalmaktaymış Amy. Otele erkek girişinin yasak olması nedeniyle ikilimiz kadın kılığına giriyorlar hafta sonu için ama Amy’nin kaldığı odanın karşısındaki odanın boşaldığını öğrenince, otelin fiyatının uygun olduğunu ve bu fiyata yaşanabilir bir yer bulamayacaklarını fark edince bir süreliğine bu kılık değiştirme oyununa devam etmeye karar veriyorlar.

Kip’in bu çileyi çekmesi için bir sebebi daha var: Görür görmez tutulduğu, Amy’nin güzeller güzeli oda arkadaşı Sonny. Henry’yi ikna etmek için de yazarlık tutkusundan vuruyor Kip. Bu garip tecrübenin ona bir makale, hatta bir kitap yazdırabilecek seviyede bir ilham kaynağı olabileceğine onu inandırıyor. Böylece Kip ve Henry’nin, yeni isimleriyle Buffy ve Hildegard’ın hikayesi başlıyor.

*Kip/Buffy karakterine 2 Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Tom Hanks hayat veriyor. Bir grafik sanatçısı Kip.

*Newhart ve Girls dizilerinden anımsanabilecek Peter Scolari‘yi Henry/Hildegard rolüyle izliyoruz.

*Henry’ye aşık, kilolu ve coşkulu bir kadın olan Amy karakterini Hearts Afire ve Women in Prison gibi dizilerden anımsanabilecek Wendie Jo Sperber canlandırıyor. Ofiste resepsiyonist olarak çalışıyor.

*Amy’nin güzeller güzeli oda arkadaşı Sonny karakterinde Donna Dixon‘ı izleme şansı elde ediyoruz. Model, dansçı ve aynı zamanda hemşire Sonny. Biraz saf olduğunu söylemek mümkün.

*Otelde kalan genç kadınlardan biri olan Isabelle rolünde Partners, Are We There Yet? ve Half & Half gibi dizilerden anımsanabilecek Telma Hopkins‘i izliyoruz. Bir şarkıcı ve model Isabelle.

*Two and a Half Men, Mr. Mercedes ve The Naked Truth gibi dizilerden tanıdığımız Holland Taylor, Kip ve Henry’nin ofisteki müdürleri Ruth karakterine hayat veriyor.

*Lucille Benson ise otel yöneticisi Lilly rolüyle karşımıza çıkıyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. Zamanla sıkabilecek bir konu olduğunu düşünmekle birlikte şu an için yeterli buldum. Donna Dixon’ı çok beğendim. Two and a Half Men’den sevdiğim Holland Taylor’ı görmek de güzeldi.