[ad_1]

seyahat ederken Aralık ayında Japonya, dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir sihir yaşayacaksınız. Ağırlıklı olarak dağlık bir bölge olduğundan, burada bol miktarda kar yağar ve dolayısıyla karla ilgili bol miktarda şey vardır. bu sezon Japonya’da yapılacak. Bu güzel ülkede yapılacak 13 şeyi kısa listeye alarak ülke genelinde size rehberlik etmeyi umuyoruz. Bir göz at!

Aralık ayında Japonya’da Hava Durumu

aralık ayında japonya

Aralık Ayında Japonya’da Yapılacak 13 Muhteşem Şey

Buz pateninden Sapporo kar festivaline katılmaya kadar, Aralık ayında Japonya’da yapılacak çok şey var. 13 şeyi kısa listeye aldık. Bir göz at:

1. Sapporo Kar Festivali: Kar heykellerini izlemenin keyfini çıkarın

Sapporo Kar Festivali

Görüntü Kaynağı

Japonya’daki En Büyük Kar Festivali olan ve dünyanın en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Sapporo Kar Festivali’ni ziyaret edin. 1950’li yıllara dayanan festivalde Pikachu ve Hatsune Miku’dan Tarihi Samuray Figürlerine ve devasa Buda heykellerine kadar sanatçılar tarafından yapılmış devasa kar heykelleri yer alıyor. Hatta ABD, Almanya, Kanada gibi batılı ülkelerden ekipler bile gelip bu festivale katılıyor. Bu belki de Aralık ayında Japonya’da zaman geçirmenin en iyi yollarından biridir.

Okumalısınız: 2022’de Tüm Gezginlerin Denemesi Gereken, Japonya’da Yapılması Gereken 25 İnanılmaz Eğlenceli Şey

2. Tokyo: Güzel aydınlatmanın keyfini çıkarın

Tokyo

Görüntü Kaynağı

Noel, Japonya’da büyük bir festival olmasa ve insanlar Noel günü çalışsa da, Japonya’nın her yerinde, özellikle Tokyo Bölgesi’nde yapılan güzel ışıklar ve aydınlatmalar izlenmeye değer. Tokyo gibi büyük kentsel bölgelerde bu güzel ışıkları görebileceğiniz pek çok nokta var. Marunouchi ve Otemachi gibi küçük bölgelerde, şampanya altın renginde aydınlatılan 1,2 km’lik bir ağaç sırası vardır. Bunlar, Aralık ayında Japonya’nın mutlaka izlenmesi gereken manzaralarından bazıları.

3. Shirakawa Go: Bir yürüyüş turuna çıkın

Shirakawa Git

Görüntü Kaynağı

UNESCO dünya mirası listesindeki köyü ziyaret ettiğinizden emin olun: Shirakawa Go. Bu, Japonya’nın Gifu Eyaletindeki küçük bir köy. Köyde, Japonya’nın dört bir yanındaki evlerden çok farklı görünen, sazdan yapılmış kalın çatılı 114 ev var. Bunun nedeni, o zamanlar Japonya’nın geri kalanından izole edilmiş olmasıdır. Köy özellikle kış aylarında güzel görünür ve popüler bir turizm merkezidir. Eşinizle ışıkları izlemek, Aralık ayında Japonya’da yapılacak en iyi şeylerden biri.

Önerilen Okuma: Japonya’da Noel: Bu Noel Kurisumasu Keki’nin Keyfini Çıkarın!

4. Japonya: Chichibu Gece Festivaline Katılın

Chichibu Gece Festivali

Görüntü Kaynağı

Chichibu Yomatsuri veya popüler adıyla Chichibu Gece Festivali, 1 Aralık’tan itibaren Chichibu Mabedi’nde düzenlenen ve 6 Aralık’a kadar 5 gün süren geleneksel bir Japon festivalidir. Festival 6 gün sürmesine rağmen, festivalin en önemli olayı, devasa yüzer teknelerin ve havai fişeklerin yer aldığı bir geçit töreninin düzenlendiği 3 Aralık olarak kabul ediliyor. Bu, insanların Aralık ayında Japonya’ya seyahat ederken ziyaret ettikleri başlıca festivallerden biridir.

5. Fuji Q Highland: Buz Pateni Yapmaya Gidin

Fuji Q Yaylası

Görüntü Kaynağı

Fuji Q Highland, Fujiyoshida şehrinde, Fuji Dağı’nın eteklerinde bulunan bir eğlence parkıdır. Bu park, yazları yüzme havuzu olarak da hizmet veren, ülkenin en büyük buz pateni pistine sahiptir. Pist dışında parkta ayrıca hız trenleri ve dönme dolaplar gibi bazı eğlence araçları da var. Pist çok iyi korunur ve park, kutsal Mt. Fuji’nin en güzel manzaralarından birini sunar. Buz pateni, Aralık ayında Japonya’da yapılacak en iyi etkinliklerden biri olarak kabul edilir.

Önerilen Okuma: Japonya’daki Bu Kütüphane Pansiyonu, Her Kitap Kurdu’nun Hayalini Kurduğu Mükemmel Kozadır!

6. Rokuon-ji Tapınağı: Keşfet

Rokuon-ji Tapınağı

Görüntü Kaynağı

Tapınak, Kinkaku-ji, Kyoto’da bulunan bir Zen Budist tapınağıdır. MS 1397 yılında kurulmuş ve önemli bir devlet adamının villasına ev sahipliği yapmıştır. Kyoto’da mutlaka görülmesi gereken bir yer olan tapınak, Japonya’nın en nefes kesici manzaralarından bazılarını sunuyor. Aralık ayında Japonya’da hava sert olsa da birçok kişi gelip burayı ziyaret ediyor.

Önerilen Okuma: Japonya, Dünyanın En Güçlü Pasaportuna Sahip Olarak Singapur’u Yendi!

7. Japonya: Yeni Yılı Kutlayın

japonya yeni yıl

Görüntü Kaynağı

Joyo na Kane’in ‘çan çanları’ ritüeli, Japonlar için önemli bir Yeni Yıl arifesi ritüelidir. Ritüel, büyük bir tahta kütüğü kullanarak bir Budist tapınağında büyük bir zile vurmayı içerir. Zil 108 kez vurulur. Sayının, dünyada var olan tüm insan arzularının sayısını temsil ettiği söylenir. Çanlar çaldıktan sonra tapınağa girip tanrıya yılı güzel bir şekilde bitirmesi için dua ediyorsunuz.

Önerilen Okuma: Kiraz Çiçekleri Açıyor Ve 2022’de Japonya’daki Yepyeni Bahar Çiçek Gezisi de Açıyor


Tatilinizi planlıyor ancak nereye gideceğiniz konusunda kafanız mı karıştı? Bu seyahat hikayeleri, şimdiye kadarki en iyi seyahatinizi bulmanıza yardımcı olur!

Gerçek seyahat hikayeleri. Gerçek kalır. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak kullanışlı ipuçları.


8. Jigokudani Vahşi Maymun Parkı: Kaplıcalarda banyo yapan makakları izleyin

Jigokudani Vahşi Maymun Parkı

Görüntü Kaynağı

Nagano’daki Jigokudani Vahşi Maymun Parkı’nı ziyaret ederek sevimli vahşi Japon makaklarının parkın içindeki Kaplıcalarda banyo yaparken eğlenmelerini deneyimleyin. Japonya’da kışlar, özellikle Japonya’da sıfırın altındaki kış sıcaklıklarına alışık olmayan Makaklar gibi hayvanlar için çok sert olabilir. Burası, bu hayvanların Japonya’nın kaplıcalarının tadını çıkarırken çok ihtiyaç duydukları sıcaklığı elde etmeleri ve bu sert kışlarda hayatta kalmaları için harika bir yerdir.

Önerilen Okuma: 2022’de Bir Hikaye Kitabından Fışkırmış Gibi Görünmesini Sağlayan Japonya’da Gezilecek En İyi 35 Yer

9. Takaragawa Onsen: En iyi kaplıca deneyiminin tadını çıkarın

  Takaragawa Onsen

Görüntü Kaynağı

Takaragawa Onsen 1936’da kuruldu ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kaplıca seçenekleri sunuyor. En popüler seçenek, dışarıdaki büyüleyici manzaralar nedeniyle açık havadaki doğal kaplıcalardır. Kaplıca tesisi, dünya standartlarında tesisler sağladığı biliniyor ve buradaki hizmetlerden yararlanmak için her türlü parayı yağdırmaya hazır oldukları için özellikle uluslararası turistler arasında popüler.

10. Hokkaido: Mavi Göleti Keşfedin

Hokkaido

Görüntü Kaynağı

Küçük Biei kasabasında bulunan Mavi Gölet yapay bir göldür. 1988 yılında bölgede bir baraj yapılması nedeniyle Biegowa Nehri’nin çamur akışının kesilmesinden sonra yapılmıştır. Mavi Gölet, Sudaki Hidrojen Peroksit varlığından dolayı mavi bir renk yansıtmasıyla ün kazanmıştır. Göl yakalandı ve Apple MacBook’un Mountain Lion işlemcisi için bir duvar kağıdına dönüştürüldü.

11. Japonya: Dağ sporlarını deneyin

Alp sporlarını deneyin

Görüntü Kaynağı

Japonya’nın kara kütlelerinin çoğu dağlarla kaplıdır ve bu nedenle bol miktarda kar yağışı alır. Japonya’nın batı bölgeleri Nagano ve Niigata Eyaletleri, tüm Asya’daki en iyi dağ sporlarından bazılarının tadını çıkarmak için harika yerlerdir. Dik yokuşları ve 2.000 metreye ulaşan zirveleri ile bölge kayak yapmak için idealdir. Kayak yapmayı bitirdikten sonra kaplıcalarda rahatlayabilir ve civardaki birçok kafede yemek yiyebilirsiniz.

12. Japonya: En sevdiğiniz Disney Karakterleriyle Noel’in tadını çıkarın

noel

Görüntü Kaynağı

Noel’i kutlamak için Tokyo Disney Resorts’ta çok sayıda özel etkinlik gerçekleşir. Disney Resort’ta Noel sezonu Kasım ayının sonunda veya ortasında başlar ve Yeni Yıl Kutlamalarının sona erdiği Ocak ayının ilk haftasının sonuna kadar devam eder. Aralık ayında parka girdiğinizde, Noel’i Disney’den daha iyi kimsenin nasıl kutlayacağını bilmediğini anlayacaksınız.

13. Japonya: Noel Pazarını Ziyaret Edin

Noel marketi

Görüntü Kaynağı

Tokyo’nun Noel pazarlarını görmediyseniz, Aralık ayında Japonya’yı ziyaret etmenin ne faydası var? Güzel ışıkların eşlik ettiği bu güzel pazarlar, seyretmek için harika bir manzara. Bu pazarlarda mutlaka dolaşın ve sevdikleriniz için alışveriş yapın. Yünlü, perakende, hediyelik eşya ve mobilya alışverişi yapmak için harika bir yerdir.

Devamını Okuyun: Japonya Vizesi Almak Artık Sinema Bileti Almaktan Daha Kolay!

Aralık ayında Japonya sadece sihirdir. Bu ay burayı tarif edecek daha iyi bir kelime olamazdı. Japonya’yı kış aylarında ve özellikle Aralık ayında Noel döneminde ziyaret etmek, size yeryüzü nüfusuyla tanınan bir ülkenin farklı bir resmini verir. Aralık ayında çıkacağınız Japonya seyahatinizde bu güzel yolculuğun tadını doyasıya çıkarmayı unutmayın.

Feragatname: TravelTriangle, aksi belirtilmedikçe blog sitemizde yer alan resimler için herhangi bir kredi talebinde bulunmaz. Tüm görsel içeriğin telif hakları saygılı sahiplerine aittir. Mümkün olduğunda orijinal kaynaklara geri bağlantı vermeye çalışıyoruz. Resimlerin herhangi birinin haklarına sahipseniz ve bunların TravelTriangle’da görünmesini istemiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin; resimler derhal kaldırılacaktır. Orijinal yazara, sanatçıya veya fotoğrafçıya uygun şekilde atıf yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Lütfen aklınızda bulundurun: TravelTriangle tarafından herhangi bir içerik biçiminde yayınlanan herhangi bir bilgi, herhangi bir tıbbi tavsiye yerine geçmez ve kendi seçtikleri profesyonel bir tıp uzmanına danışmadan herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Aralık Ayında Japonya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aralık ayında Japonya’da mevsim nedir?

Japonya, Aralık ayında kış mevsimini yaşıyor. Japonya’da sezon Aralık’tan Şubat’a kadar sürer.

Aralık ayında Japonya’da ne yapılır?

1. Hokkaido’da kayak yapmanın keyfini çıkarın 2. Hokkaido’da snowboard yapın 3. Ramen Expo ve Nankinmachi Fener Festivali gibi etkinliklere katılın 4. Japonya’daki Winter Illumination’da resimlere tıklayın 5. Tokyo’nun açık hava halkalarında buz pateni yapın

Japonya’nın en soğuk ayı hangisidir?

Ocak, Japonya’da yılın en soğuk ayıdır. Ülkenin kuzeyi kalın bir kar tabakasıyla kaplı. Böylece kar-macera sporları için mükemmel bir yer haline geliyor. Ülkenin orta bölgeleri ara sıra kar yağışı alıyor. Bu bölge başkent Tokyo’yu ve diğer birkaç popüler şehri içerir – Hiroşima, Osaka, Kyoto ve Nagoya.

Osaka Tokyo’dan daha mı soğuk?

Evet, Osaka Tokyo’dan daha soğuk. Ancak her iki şehir de, Japonya’nın kuzey kısmına kıyasla daha ılıman kış sıcaklıklarına sahiptir.

Aralık, Japonya’yı ziyaret etmek için iyi bir zaman mı?

Evet, Aralık Japonya’yı ziyaret etmek için iyi bir zaman. Ay, ülkenin birçok yerinin kalın karla kaplandığı kış mevsimine denk gelir. Aralık, macera tutkunları için iyi bir zamandır. Japonya’da düzenlenen festival ve etkinliklerin bir parçası olmak için de iyi bir zaman.


Tatil Paketi mi Arıyorsunuz?

65’ten fazla yerel ve uluslararası destinasyon için 650’den fazla onaylı seyahat acentesi ile TravelTriangle’da unutulmaz tatiller ayırtın.


[ad_2]

Kaynak : Japan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here