5 yorum pirate 25 Eylül 2022 08:19

Showtime’ın yeni draması American Gigolo, 9 Eylül’de başladı. Hali hazırda 3 bölümü geride kalan dizi, 8 bölümden oluşacak sezonu 28 Ekim’de tamamlayacak.

American Gigolo, uyarlama bir dizi. 1980 yılı yapımı aynı isimli sinema filminden uyarlanmış.

David Bar Katz, dizinin yürütücü yapımcısı. Ona yapımcı koltuğunda Pavlina Hatoupis, Jerry Bruckheimer, David Hollander, Jonathan Littman, Emma Ludbrook, KristieAnne Reed, Russell Rothberg, Nikki Toscano, Lou Fusaro ve Jared Leto gibi isimler eşlik etmişler.

Dizinin yayınlanan ilk 3 bölümünün süreleri sırasıyla 60, 50 ve 46 dakika uzunluğunda.

Julian Kaye isimli bir adam var hikayemizin merkezinde. Öldürülmüş bir kadının kanlar içerisindeki çıplak cesedinin yanında uyanan Julian, hapse düşüyor. Hapiste 15 sene geçiren Julian, söz konusu suç da dahil birçok suçu itiraf eden başka biri ortaya çıkınca beraat ediyor ve hikayemiz başlıyor.

Hikaye, sadece günümüzde akmıyor. Julian’ın gençlik yılları ve ergenlik yılları da flashback sahneleriyle biz izleyicilere aktarılıyor.

Julian, dizimizin adından da anlaşılacağı üzere bir jigolo. Sadece kadın müşterilere hizmet veren, işinde iyi, karizmatik, klas bir jigolo.

Julian’ın yeteneği çocuk yaşta kendini göstermeye başlamış. Annesi onun bu yeteneğini fark edince henüz 14-15 yaşlarındayken Olga isimli bir kadına satmış onu. Olga da ona klas bir hava katarak elit müşterilerine pazarlamaya başlamış.

Julian Kaye karakterine The Walking Dead, The Punisher, Daredevil ve The Class gibi dizilerden tanıdığımız Jon Bernthal hayat veriyor.

Karakterin 14-15 yaşlarındaki halini Gabriel LaBelle canlandırıyor.

Nightflyers, Life on Mars ve Boardwalk Empire gibi dizilerden tanıdığımız Gretchen Mol, Julian’ın eski evli sevgilisi Michelle Stratton karakterini canlandırıyor. Günümüzde ‘hasta’ bir görüntü çiziyor. Colin isimli 15 yaşında bir oğlu var. Muhtemelen babası Julian. Colin, okuldan bir öğretmenine aşık olmuş ve bu aralar Stratton familyasının gündemini o konu meşgul ediyor.

Berlin Station, ER ve I Am the Night gibi dizilerden hatırlanabilecek Leland Orser, Michelle’nin kocası Richard Stratton karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Yukarılarda sözünü ettiğimiz Olga karakterini The Returned, Hostages, Fear the Walking Dead ve MacGyver gibi dizilerden anımsanabilecek Sandrine Holt canlandırıyor. Günümüzde epey hasta Olga.

Falling Water, Versailles ve American Horror Story gibi dizilerden anımsanabilecek Lizzie Brocheré, Olga’nın yeğeni Isabelle karakterine hayat veriyor. Çocukluğu tanık olmaması gereken ortamlarda geçmiş Isabelle’in. Haliyle bir miktar kayıp bir ruh olduğunu söylemek mümkün. Olga hastalanınca işleri o devralmış. Çocukluk arkadaşı Julian’a karşı bir takıntısı olduğunu söylenebilir.

Colony ve How I Met Your Mother dizilerinden anımsanabilecek Wayne Brady, Julian’ın eski mesai arkadaşı Lorenzo karakteriyle karşımıza çıkıyor. Lorenzo, şimdilerde Isabelle için çalışıyor ve hala bildiği işi yapıyor.

*SMILF ve The Fosters dizilerinden anımsanabilecek Rosie O’Donnell‘ı Detektif Sunday rolüyle izliyoruz. Pek ciddiye alınmayacak bir tip. Ama ısrarcılığıyla epey yoruyor. Julian’a ve etrafında olan biten şeylere kafayı takmış durumda.

*The Chi ve Terror Lake Drive dizilerinden anımsanabilecek Yolonda Ross, Julian’ın yeni ev sahibesi Lizzy karakterine hayat veriyor.

*Devious Maids, Killer Women ve Dallas gibi dizilerden anımsanabilecek Alex Fernandez, Richard’ın sağ kolu Panish karakterini canlandırıyor.

*Laura Liguori, Colin’in ilişki yaşadığı öğretmen konumundaki Elizabeth rolüyle karşımıza çıkıyor.

*PEN15 ve Big Love dizilerinden anımsanabilecek Melora Walters‘ı Julian’ın annesi Maryanne Henderson rolüyle izliyoruz.

*Magic City dizisinden hatırlanabilecek Taylor Blackwell, Julian’ın ergenlik yıllarından yitip giden eski bir anısı konumundaki Lisa Beck rolüyle karşımıza çıkıyor.

*Isabelle’in çocukluğunu Harlow Happy Hexum canlandırıyor.

*Kadroda ayrıca Mark Mahoney, François Chau, Chelsea Edmundson ve Heather McComb gibi isimler mevcut.

Dizinin yayınlanan ilk 3 bölümünü izledim. Pek de radarımda olan bir dizi değildi açıkçası. İlk bölüme bir göz atar çıkarım diyordum ama şans verince ilgimi çekti. Dakikalar ve bölümler ilerledikçe de memnuniyetim arttı. Son yıllarda iyice çaptan düşen Showtime’ın silkelenip kendine gelmesi açısından uygun bir dizi tercihi olmuş bence American Gigolo. Jon Bernthal’in de başrol için doğru bir tercih olduğunu söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here