1 yorum pirate 19 Aralık 2022 08:01

A Storm for Christmas, Norveç yapımı bir mini dizi. 16 Aralık’ta Netflix’te izleyici karşısına çıktı. 6 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 28-39 dakika aralığında değişmekte.

Per-Olav Sørensen, dizinin yaratıcısı, yönetmeni ve yapımcısı.

Noel dönemindeyiz. Oslo Havalimanı merkezimiz. Dışarıda yoğun kar yağışı var. Elverişsiz hava şartları nedeniyle uçuşlar ya gecikmekte ya da ertelenmekte. Uçuşların açılmasını beklerken Noel öncesindeki bu son saatleri havalimanında birlikte geçirmek zorunda kalacak olan bir grup yolcu ve birkaç havalimanı çalışanının hikayesini bizlere aktarmakta dizi.

Home for Christmas ve Lilyhammer dizilerinden anımsanabilecek Ida Elise Broch, asistanı Ingvild (Evelyn Rasmussen Osazuwa) ve koruması Asle (Kalle Hennie) ile birlikte yolculuk yapan Ida isimli burnu havada bir popstara hayat veriyor.

Home for Christmas ve Nobel dizilerinden anımsanabilecek Dennis Storhøi, Arthur Berg isimli kibirli ve huysuz bir adama hayat veriyor. Ünlü bir piyanist kendisi.

The Last Kingdom ve Delete Me dizilerinden hatırlanabilecek Thea Sofie Loch Næss, yalnız seyahat eden, güleç yüzlü, genç ve güzel bir kadına hayat veriyor.

Perfekte Steder dizisinden anımsanabilecek Sus Noreen Jondahl Wilkins, Kopenhag’a kocasının/ailesinin yanına gitmeye çalışan ve bir yandan da yasak aşkı Steven (Mattis Herman Nyquist) ile fingirdeşen Stine isimli bir kadına hayat veriyor.

Ibrahim Faal, havalimanında Noel Baba olarak çalışan Alex isimli bir adamı canlandırıyor.

Exit dizisinden anımsanabilecek Ravdeep Singh Bajwa‘yı Olav isimli bir pilot rolünde; Quicksand dizisinden tanıdığımız Hanna Ardéhn‘i Diana isimli romantik bir genç kadın rolünde izliyoruz.

Vikingane ve Exit dizilerinden hatırlanabilecek Jon Øigarden, şu sıralarda bir takım sağlık problemleri yaşayan Marius isimli bir barmeni canlandırıyor.

Pørni dizisinden anımsanabilecek Jan Gunnar Røise, İspanya’ya tatile gitmeye hazırlanan David isimli bir adama hayat veriyor. Yalnız seyahat ediyor. Tatil moduna şimdiden girmiş durumda. Arkadaş canlısı ve konuşkan bir adam.

Maibritt Saerens‘i ise sıcakkanlı ve güleç yüzlü bir havalimanı çalışanı olan Ronja rolünde rolünde izliyoruz.

Svartsjön ve Zebrarummet dizilerinden anımsanabilecek Valter Skarsgård, Henrik isimli bir bagaj görevlisine hayat veriyor.

İspanyol aktris Ariadna Cabrol, oğlunun 1 gün sonrasında yapılacak ameliyatı için New York’a gitmeye çalışan Maria isimli telaşlı bir anneyi canlandırıyor.

Kaia (Talia Lorentzen) isimli küçük bir kız ve onun sürekli olarak tartışan ebeveynleri Sindre (Oscar Jean) ile Trine (Line Verndal) var bir de.

Kadroda ayrıca Edward Schultheiss (Home for Christmas), Carmen Gloria Pérez (Young Royals), Catharina Vu (Exit), Tiril Eeg-Henriksen (Åreakuten), Kyrre Hellum (Black Widows), Gard Øyen, Ghita Nørby (Riget, Home for Christmas) ve Alexandra Rapaport (Heder, Gåsmamman, Morden i Sandhamn) gibi isimler mevcut.

Dizinin karakterleri az buçuk tanıtmaya çalışan ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Kadro güzel, konu her zaman tutacak cinsten, bölüm sayısı da az. Bir şansı hak ediyor gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here